Rozhledna na Děčínském Sněžníku Sjezd na koloběžkách

Děčínský Sněžník (nebo až na Tiské stěny) a zpět

Rozhledna Děčínský Sněžník, Skalní město Tiské stěny a historické skvosty Podmokel.

Délka trasy 33 km – cca 3 h, povrch asfalt, náročnost: vyžaduje fyzickou kondici, při využití elektrokol nebo cyklobusu pro výjezd na vrchol vhodné i pro rodiny s dětmi. Ideální pro trekingové, horské a elektrokola

Mapka a navigace pro GPS.

Od Active Pointu v Děčíně se vydáte po Labské stezce směrem na Německo, podjedete Tyršův most a po 0,5 km zahnete doleva přes železniční přejezd a napojíte se na Krušnohorskou magistrálu (23). Po ní pokračujete stoupáním až pod Děčínský Sněžník. Na jeho vrcholu se nachází rozhledna, kterou tam roku 1864 nechal vybudovat František Thun. Z ní se vám nabídne okouzlující výhled na Česko-Saské Švýcarsko.

Od Sněžníku můžete pokračovat po Krušnohorské magistrále až do obce Tisá, kde si prohlédnete skalní útvary Tiské stěny, dominantu CHKO Labské pískovce. Zpět se vydáte po cyklotrase 3017, která končí v Děčíně na Teplické ulici. Po ní už je to jen kousek k historické zajímavosti Ovčímu můstku, který stojí nad Jílovským potokem. U něj zahněte doprava a pokračujte rovně k bývalému pivovaru, který byl renovován na obchodní centrum. Stále si zde ale můžete dát děčínské pivo Admirál. Cestou zpět do Active Pointu Děčín Vám doporučujeme si prohlédnout městskou část Podmokly se zajímavými lokalitami, například kostel sv. Františka z Assisi nebo Oblastní muzeum. Pak podjedete skrz viadukt Hlavní vlakové nádraží a po Labském nábřeží zpět k nám.

Rezervujte si kolo
Rest overlooking the Elbe Sandstones Elbe trail along the river Elbe Elbe trail along the river Elbe

Hřensko – Bad Schandau – Königstein – Drážďany

Brána do Českého Švýcarska, Lázně, největší vojenská pevnost a hrad v Evropě, Florencie na Labi.

Délka trasy – 14 km (Hřensko) – 24 km (Bad Schandau) – 30 km (Königstein) – 65 km (Drážďany), povrch asfalt, rovinatá cyklostezka podél Labe úchvatným kaňonem, vhodné i pro rodinny s dětmi. Možnost využít pro návrat želenici se zastávkami každých pár kilometrů podél cyklostezky. Ideální pro koloběžky, trekingové a elektrokola.

Mapka a navigace pro GPS.

Pokud se po Labské stezce vydáte směrem do Německa, doporučujeme se zastavit v těchto zajímavých lokalitách:

Hřensko

Nejníže položená obec v ČR (119 m. n. m.) leží na hranicích ČR a Německa. Hřensko tvoří vstupní bránu do Českého Švýcarska. Nachází se na soutoku Labe a Kamenice, kde můžete odbočit a kochat se krásnou scenérií kaňonu této řeky.

Bad Schandau

Toto malé lázeňské městečko je oblíbenou destinací pro relaxaci se svými termálními lázněmi a vodním světem Toskana Therme.

Königstein

Největší atrakcí této obce je pevnost Königstein, ležící uprostřed Labských pískovců na stejnojmenné stolové hoře. Nejstarší písemná zmínka o hradu na hoře Königstein pochází z roku 1233, tehdy měl být částí českého království. Od roku 1955 slouží jako vojenský skanzen.

Drážďany

Drážďany, "Florencie na Labi" jsou hlavním městem Saska a jedním z turisticky nejatraktivnějších míst v celém Německu. Najdete zde mnoho památek, např. Katedrálu Nejsvětější Trojice (Hofkirche), protestantský kostel Panny Marie (Frauenkirche) či Zwinger (komplex barokních staveb).

Rezervujte si kolo
Cyklostezka do Benešova nad Ploučnicí Cyklostezka do Benešova nad Ploučnicí

do Benešova nad Ploučnicí

Zámecký komplex Benešov nad Ploučnicí, kostel Narození Panny Marie.

Délka trasy – 11 km – cca 1 h, povrch asfalt a šotolina, náročnost: cyklostezka vlnící se podél řeky Ploučnice vybízí k rodinným výletům. Návrat možný vlakem z mnoha zastávek podél cyklostezky. Ideální pro koloběžky, trekingové a elektrokola.

Mapka a navigace pro GPS.

Nachází se nedaleko od Děčína a jeho hlavní dominantou je renesanční zámek. Jde o komplex dvou oddělených samostatných zámeckých celků – Horního a Dolního zámku, k nimž můžeme připojit ještě přilehlý farní kostel Narození Panny Marie.

Do Benešova se dostanete po příjemné Ploučnické cyklostezce doprovázející meandry řeky Ploučnice. Od Cyklopůjčovny se vydáte přes Tyršův most, na kterém se napojíte na Labskou cyklostezku (2, EV7, Labská) po které budete pokračovat až za renesanční kamenný mostek kde se napojíte na cyklotrasu č. 15, která Vás provede zástavbou a přivede po 1 km až k Ploučnici. Minete zimní stadion a jedete po stezce až do Benešova n. Pl.. Komplex zámků se nachází na náměstí Míru. Výlet po cyklostezce č. 15 si můžete prodloužit přes zříceninu hradu Ostrý až do Starého Šachova o dalších 5 km. Zpět můžete využít vlak, který jezdí souběžně podél vody a cyklostezky. Zastávky jsou každých pár kilometrů.

Rezervujte si kolo
Cyklostezka do železničního muzea Zubrnice

Do Zubrnic

Zubrnický Skanzen a Zubrnické železniční muzeum.

Délka trasy – 19 km – cca 1,5 h, povrch asfalt, náročnost: Do Malého Března cyklostezka podél Labé, poté stoupání vyžadující fyzickou kondici. Ideální pro trekingové a elektrokola.

Mapka a navigace pro GPS.

V této obci se nachází soubor hodnotné zástavby lidové architektury. Vydejte se po Labské stezce směrem do Ústí nad Labem a v Malém Březně ze stezky uhněte doleva a najeďte na silnici 2. třídy č. 260. Po 4,5 km vystoupáte do Zubrnic. Najdete zde mimo jiné nejmladší skanzen v Čechách a muzeum lidové architektury. Kolem okolí obce vede naučná stezka. Další zajímavostí je muzejní železnice, která vede od Malého Března a jejím cílem je Zubrnické železniční muzeum. Na této trase se natáčel film Páni kluci

Rezervujte si kolo
View from Belvedere View from Belvedere

NA VYHLÍDKU BELVEDER

Pro náruživé jezdce na horských kolech je tu tras dostatek. Například staré předválečné "singletracky" v Labském kaňonu.

Cestou nejkrásnějších vyhlídek na kaňon Labe.

Délka trasy - 25 km, cca 3 h.

Mapka a navigace pro GPS.

Tuto trasu doporučuje cyklistický časopis VELO. Z Cyklopůjčovny se vydejte přes Tyršův most a sjeďte z něj do ulice Labská, pokračujte směrem na Německo. Na jejím konci odbočte vlevo, potom 1. odbočkou v pravo. Dostanete se k rozcestí Pod Stoličnou horou, dejte se po zelené značce podél Labe. Na rozcestí Nad Loubím se napojte na červenou značku, ta Vás dovede až na Belveder. Zpět jeďte po zelené z kopce k nábřeží a využijte přívoz na opačný břeh. Jeďte po žluté značce až k rozcestí Čertova Voda, odtuď už jen po zelené zpět do Děčína, kde se napojíte na Labskou stezku, která Vás dovede zpět k Tyršovu mostu. Odtud už je to k nám na Cyklopůjčovnu jen kousek.

Rezervujte si kolo
Kanoe při plavbě po Labi Kanoe při plavbě po Labi

PLAVBA PO LABI A ZPĚT PO CYKLOSTEZCE

Kaňon Labe a Českosaské švýcarsko z hladiny řeky Labe

Délka trasy od 10 Km – cca 2 h do 23 Km - cca 5 h, záleží na Vámi zvolené trase. My obsluhujeme trasu Děčin až Bad Schandau. Minimální náročnost, vhodné pro rodiny s dětmi. Labe v těchto místech teče jen velmi zvolna. Ideální pro kanoe, rafty. a paddleboardy.

Vydejte se z Děčína, který vás hned na začátku okouzlí proplutím mezi skalními masivy Pastýřská stěna s Via ferratou a protilehlým ostrohem s děčínským zámkem. Hned za Děčínem začíná Národní park České Švýcarsko. Přenese Vás do magické krajiny Labského údolí, nejhlubšího pískovcového kaňonu Evropy. Úchvatné stěny a jehly se tyčí nad řekou jako mlčenliví strážci vykukující z hlubokých lesů. Každý meandr Labe vykouzlí novou pohádkovou scenerii. Cestou je mnoho příležitostí zakotvit a vykoupat se v Labi, dát si regionální pivo, fotit přírodu a když budete mít štěstí zahlédnete i černého čápa, sokoly nebo bobry hrající si na břehu. Na Labi překročíte hranice do Saska a doplout můžete až do Bad Schandau, lázeňského městečka s typickou lidovou architekturou a kavárenskou atmosférou.

Zde si od Vás vezmeme lodě a veškeré vybavení a vy se můžete vydat prozkoumat Saské Švýcarsko. Vrátit se zpět do Děčína můžete na kole či koloběžce. Přivezeme Vám je do cíle plavby abyste si tuto čarokrásnou krajinu mohli prohlédnout i z cyklostezky. Pro návrat můžete využít i vlak.

Rezervujte si plavidlo