Rafty a kola pro školní kolektivy v Labském údolí.Kanoe a kola pro školní skupiny.Rafty a kola pro školní kolektivy v Labském údolí.Rafty a kola pro školní kolektivy v Labském údolí.

Třídenní vodácký kurz na Labi v České Švýcarsku

Krásná příroda národního parku, klidná a přitom krásně tekoucí a nepřeplněná řeka slibuje skvělý zážitek. Ubytujeme vás v moderním městském Kempu v Děčíně a lodě, pádla, vesty a další vybavení vám půjčíme a dopravíme na start i zpět z cíle. Bezpečnost a řádný výcvik si vezmou na starosti naši licencovaní instruktoři. O nic se tak nemusíte starat. Prostě jen přijeďte a objevte nečekaný vodácký zážitek na Labi.

Den 1 - příjezd do Kempu Děčín základní výcvik / individuální program

První den vás čeká vodácký výcvik jak na suchu tak i na klidné vodě v délce cca 60 minut pod Kempem Děčín. Studenti se zde hned na začátku seznámí s tím jak kanoi / raft ovádalat, jak nastupovat a vystupovat, správnou techniku pádlování i pravidla jízdy na velké řece jako je Labe. Součástí základního výcviku je i seznámení a proškolení ohledně rizik plynoucích z jízdy na vodě a jejich prevenci i to jak v případě ohrožení postupovat či jak podat vodáckou záchranu "házečkou" a pod.

V Děčíně se můžete vypravit do zoologické zahrady, navštívit děčínský zámek s růžovou zahradou, zajít si do aquaparku s termální vodou, pobýt s dětmi na velkém venkovním hřišti, navštívit náš Active Park Polabí. Všechny tyto možnosti jsou od kempu vzdáleny pouze několik minut chůze. Večer si užijete při posezení v kempovém Bistru nebo u ohniště s grilováním.

Den 2 - Českým středohoří

Start v Kempu Děčín

Po snídani Vás i s loděmi odvezeme do Ústí nad Labem pod hrad Střekov na Masarykova zdymadla. Nad zdymadly si procvičíme manévrování s lodí, přistávání na daném místě a základní pravidla pro plavbu na řece. Tuto unikátní říční technickou památku proplujete plavební komorou, ve které klesnete o 9 metrů.
Cestou proplujete pod Mariánským mostem, jednou z 10. nejunikátnějších železobetonových staveb světa. Dále pak plujete po klidném Labi mezi zelenými kopci kde nás čeká spousta zábavných aktivit a soutěží odehrávajících se přímo na vodě řeka nás přináší pom 5 až 6 hodinách do dnešního cíle, Kempu Děčín.

Den 3 - Českosaským Švýcarskem hlubokým kaňonem

Plavba z Kempu Děčín

Dnešní den začínáme plavbou a proplujete nejprve historickým městem Děčín a vnoříte se do úchvatného labského kaňonu, který je svírán z obou stran hradbou skalních věží. Voda je klidná a ideální pro trénink rovnováhy a netradičních cviků, cesta z Děčína do Schmilky trvá asi 3 hodiny, do Bad Schandau 4 - 5 hodin. Možnost občerstvení se nachází v přívoznické hospůdce Dolní Grund, která nabízí nejkrásnější pohled na skály na světě. Pokračujete do Saského Švýcarska, kde Vás přivítají Šrámové kameny, tedy skalní věže roztrhané do podoby šrámů. V cíli plavby si můžete užít jako odměnu kavárenskou atmosféru lázeňského městečka Bad Schandau. Individuálně se vracíte vlakem zpět do Děčína. Po návratu do kempu následuje individuální odjezd nebo prodloužení pobytu v Kempu Děčín.

Pravčická brána je jedno z TOP míst které prostě musíte navštívitVydejte se se svou třídou na raftech po Labi.Sjezd na koloběžkách v třídním kolektivu je super zážitek.Celodenní výlet na Pravčickou bránu a do srdce Národního Parku České Švýcarsko.

Aktivní zážitkové kurzy v NP České Švýcarsko

Jeden z našich nejoblíbeňejších programů

Vydejte se s Vaší třídou objevit mnohá z NEJ Národního parku České Švýcarsko. Během pobytu v Děčíně zdoláte jedinou městskou Via Ferratu v Česku. Proplujete na raftech nejkrásnějším kaňonem na Labi a jeho krásu si vychutnáte i během následného pikniku na břehu. Cestou zpátky si ho prohlédnete ještě jednou z jiné perspektivy, totiž ze sedla kola a okusíte si nejoblíbenější česko-německou Labskou cyklostezku. Největší český vnitrozemský přístav Děčín a jeho zákoutí Vám zábavně přiblíží týmová hra využívající i chytré telefony. Kromě toho si vyzkoušíte i pohyb a svojí obratnost na nízko natažených lanech a neochudíme Vás ani o noční hru a pořádný táborák.
Tři dny plné dechberoucích aktivit prožijete s naším kamarádským týmem v Kempu Děčín, který je situován tak, že všechny aktivity začínají přímo od jeho brány. Přitom neztrácíte nic z pobytu v přírodě a zároveň krásy a zázemí města, neboť je situován na břehu Labe pouze 5 minut chůze od jeho historického centra. To znamená i výbornou dopravní dostupnost, především vynikající vlakové spojení.

Den 1 - Příjezd a poznávací hry

Po příjezdu se seznámíte s naším týmem, který pro Vás bude mít připravenu zábavnou poznávací hru. "Foto rallye" je interaktivní hra v historickém centru města Děčína. Později odpoledne se budete bavit a zároveň učit něco o sobě a svých kamarádech při sérii dalších týmových her.

Den 2 - Na raftech Labským kaňonem a na kole zpět

Na raftech proplujete úchvatným labským kaňonem. Voda je klidná a celý Váš tým tak musí prokázat souhru. Náš průvodce Vám ukáže základy ovládání lodi, bezpečnosti na vodě a zároveň Vás i doprovodí. Po pikniku z raftů přesednete na kolo a zpátky se dopravíte opět za pomoci vlastních sil. Večerní posezení u táboráků s opékáním buřtů zpestří noční hra.

Den 3 - Via Ferrata a "nízká lana"

Tento den strávíte na skalách. Nemusíte mít vůbec strach. Jedná se o zajištěnou cestu, která je pro seznámení se zdoláváním skal ideálním učitelem. Navíc jste v rukou Vašich zkušených instruktorů, kteří Vás Via Ferratovým parkem provedou. K osvojení si pohybu po lanech je pro Vás připraveno přírodní lanové hřiště - "nízká lana", abyste neměli strach z výšek. Pro odvážné i nácvik slaňování. Po obědě se již musíme rozloučit a odjíždíte domů.

Review:

"Vážení z Active-point.cz (Active Pointu v Děčíně),
Znovu vám děkujeme za skvělou akci.
Letos byli všichni obzvlášt nadšeni z programu. Všechno šlo hladce, hotel jeho personál i řidiči na jedničku, program na míru výborně sestaven, organizace a průvodci super, počasí excelentní.
S pozdravem a poděkováním celé vaši společnosti".

Mikkel, studenti a učitelé z Johannesskolen, Dánsko

Ubytování ve vybavených Glamping stanech.Ubytování ve vybavených bungalovech s vlastním sociálním zařízením.

Kemp Děčín

Unikátní městský kemp uprostřed zeleného srdce Starého města

Nový moderní městský kemp se nachází v samém centru historického města Děčín. Najdete zde ubytování v bungalovech s 5 lůžky a vlastní koupelnou. K dispozici jsou ručníky. Nebo ve 12 obytných stanech vybavených matracemi na roštech. K dispozici je jurta, která slouží k servírování jídel a jako společenský prostor. Kemp umožňuje rozdělání otevřeného ohniště, venkovní grill, dostatek prostoru pro lukostřelbu a různé venkovní hry. Najdete zde také malý bar, kde je možnost platit kartou i eurem. Kemp je situován mezi řekou Labe a Labskou cyklostezkou, proto je ideálním výchozím bodem pro mnoho aktivit jako rafty a kanoe na Labi nebo cyklotoulky. Další aktivity, jako je například aquapark nebo ferrata, jsou jen pár minut chůze. Tento kemp je vhodný pro menší skupiny, které mohou dorazit i vlakem. Kemp je vzdálen pouhých 10 minut chůze od vlakového nádraží. Celková kapacita je 40 lůžek v 5 bungalovech a 48 lůžek ve 12 obytných stanech.

Review:

"V děčínském kempu jsme se ubytovali v rámci školního výletu s 9.třídou. Okolí Českého Švýcarska nabízí spoustu možností k výletům, takže jsme po celém dni dorazili do kempu příjemně unavení. Odměnou nám byl společný grilovací večer, který nám připravili pracovníci ck Enthusia. Pochutnali si jak milovníci masa, tak vegetariáni. Stany byly čisté, (příjemné bylo, že jsme si mohli zapůjčit ložní prádlo), stejně tak všechna sanitární zařízení.
Ráno jsme nabrali síly u vynikající snídaně. Náš pobyt jsme zakončili hrou, kterou pro celou třídu opět připravila Enthusia. Děti hra moc bavila a ještě si při ní prohlédly město a dozvěděly se spoustu zajímavostí. Pobyt v děčínském kempu můžeme jen doporučit. Děkujeme.

Klára, učitelka a děti, Schiller Gymnasium Pirna"

Máte zájem? Chtěli by ste nějaký náš program zkombinovat? Nevíte si rady s výběrem nebo máte nějaké otázky? Neváhejte nás kontaktovat...