Bouldermatka je základní bezpečnostní pomůcka pro boulderingBouldermatku nás využijete v rozsáhlé oblasti Labských pískovců

Bouldermatka Paddy Dominator

Nejvyšší stolová hora u nás, na ní stojící nejstarší kamenná rozhledna v Čechách to je Děčínský Sněžník (726 m.n.m.). Boulderová oblast Sněžníku je unikátní svou rozlohou, rozmanitosí i počtem cest. Najdete zde přes 1400 cest různých obtížností. Tak neváhejte, magnézium nechte doma vezměte bouldermatku na záda a užijte si jedinečný lezecký zážitek v kouzelné krajině Labských pískovců.

Leze se zde po pískovci s výraznými krystaly, který celkem rychle žere kůži. Největší sektory se nazívají "Best of direct" a "Respekt", zejména v druhém jmenovaném se dají najít ty nejlepší i nejtěžší bouldery v oblasti. Pod stěnami jsou bouldery rozprostřeny v suťovišti které postrádá větší stromy, dopady bývají z pravidla do kamenů proto je zde bouldermatka nutností. K nástupům přistupujte po vyšlapaných pěšinkách. Díky poloze, dobré propustnosti a povaze místního počasí se zde dá lézt relativně brzy po děšti.

Výchozím bodem pro lezení je parkoviště u hotelu Hřebenová Bouda (v sezoně placené, cca 20,-). Autem z Děčína pojedete necelých 30 minut dále, je možnost využít linku autobusu 433. Odtud pak přibližně 800 m po značené cestě do kopce k prvním skalním útvarům.

V celé oblasti Labských pískovců je zakázáno lezení s magneziem!

Paddy Dominator je bouldermatka pro náročné boulderisty - díky patentovanému FTS systému tlumení pádů je vhodná i pro extrémní odvětví boulderingu, které představuje highballing. Navíc je Paddy Dominator vybaven všemi představitelnými vychytávkami, aby byl bouldering s ním maximálně příjemný. Lze ho rozložit dvěma způsoby, umožňuje dva způsoby nošení, přičemž je přenášení na ramenou komfortnější díky ramenním popruhům WeBee.

  • FTS system tlumení pádů
  • Duralové hákové přezky
  • 2 aretační velcro pásky zamezující rozevření
  • Prodyšné popruhy WeBee pro nošení na zádech
  • 2 pogumovaná madla
  • Postranní víceúčelová poutka
1 den od 5 dnů
250,- Kč 215,- Kč

Vratná záloha je 500,- Kč

Zapůjčit